Bahar Saygili
Bahar Saygili bscoaching Have a Question? - Contact Me Contact Me

Bahar Saygili   bscoaching

Location

Istanbul
Turkey

Languages

English

Sport Types

Triathlon, Road Cycling, Running, Duathlon, IRONMAN, Swimming

Preferred Athlete Levels

Beginner, Intermediate, Advanced

Bio

2005 yılında, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenlik Bölümünü kazandı.
2006-2007’de Atina Üniversitesi’nde bir yıl öğrenim gördü,
2015’te Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ensitütüsünde, Hareket ve Antrenman Bilimleri alanında yüksek lisansını tamamladı, aynı bölümde 2017 yılı itibariyle doktora öğrencisidir. İstinye Üniversitesinde ve Marmara Üniversitesinde öğretim görevlisidir.

Read More

Bahar Saygılı,.2003 -2013 yılları arasında triatlon milli takımında ülkemizi temsil etmiştir. 2018 Güney Afrika 70.3 Dünya Şampiyonasına, 70.3 Ironman Pescara yarışını kazanarak katılmaya hak kazandı. 2017 Chattanooga Ironman 70.3 Dünya şampiyonasında Lanzorate 70.3 yarışında aldığı 3.lük ile katılmaya hak kazanırken, 2016 yılında Ironman Güney Afrika Şampiyonasında aldığı 2.likle Ironman KONA Ironman Dünya şampiyonasında yarışan ve ülkemizi temsil eden tek Türk kadın sporcu olmuştur. 2012’de Las Vegas'ta ve 2014’de Kanada Mont-Tremblant'ta düzenlenen 70.3 Ironman Dünya Şampiyonalarında da yarışan Bahar Saygılı triatlon branşının ülkemizde daha çok tanınması için elçilik yapıyor.Bahar, Marmara Üniversitesi Hareket ve Antrenman Bilimlerinde doktora öğrencisidir. Marmara üniversitesi ve İstinye Üniversitesinde Öğretim görevlisidir. Akademik olarak verdiği ders konuları Spor beslenmesi, Spor Psikolojisi ,Triatlon, Orgaziasyon ve Sponsorluk ve Genel Antrenman Bilgisidir.
Kurduğu BScoaching app’i ile yeni nesil sporcular yetiştiren Saygılı, spor yayıncılığı ve spor pazarlaması gibi alanlarda aldığı eğitimler sayesinde uzmanlığını farklı sektörlerle buluşturuyor. Uzmanlaştığı triatlon sporu gibi iş ve özel hayatında da çok yönlü bir sporcu olmayı başarıyor Bahar Saygılı. 2012’de ITU (International Triathlon Union) Level 2 Coaching Certificate sahibi olan sporcu Yüzme 3. kademe antrenörlük belgesine ve Triatlon Federasyonu 1. kademe antrenörlük belgesine sahiptir.

Services

Consultations, Group Coaching, Local Coaching, Training Camps

Have a question? Contact me.


Send message
Address:

Istanbul
Turkey